Čipování pacientů v nemocnicích se označuje za „elektronické tetování“

27.08.2011 21:00

Christina Luisa

Čipování se nyní odůvodňuje tím, že jde o metodu zvýšené ochrany pacientů v nemocnicích. Aby se zamaskoval tento invazivní zákrok s pomocí módního označení, označují se mikročipové senzory jako „elektronické tetování“, určené k aplikaci do kůže člověka, kde se může deformovat nebo přemisťovat, aniž by se poškodilo.

Toto přirovnání čipu, který je tenčí než lidský vlas zřejmě vzniklo podle toho, aby vznikal dojem podobnosti s dočasným tetováním, které se provádí barvami.

Mikroskopický čip mívá příčný rozměr menší než 50 tisícin mm a bývá označován jako „bezpečný“. Je určen k přechodnému monitorování srdce a mozku u pacientů a má nahrazovat rozměrné přístrojové vybavení, které se zatím v nemocnicích používá.

V čipu se využívá mikroelektronická technologie nazývaná the epidermal electronic system (EES) a podle jistého odborného časopisu se v něm slučují technologie medicínského snímání, počítačových her a špionážních prostředků.

Tento speciální čip vyvinul mezinárodní výzkumný tým z USA, Číny a Singapuru a jeho popis naleznete např. v časopisu the Journal of Science.

Prokazatelná spojitost mezi čipováním zvířat a rakovinou

V průběhu posledních let se mikročipy u domácích zvířat staly stále častější. Tyto v sobě nesou pouze číselný kód, který může být snímán podobně jako nálepky na zboží v supermarketu.

Na první pohled to tedy znamená, že mikročipy jsou určeny k tomu, aby jejich nositel mohl být registrován a katalogizován. Jakmile je aplikován do kůže zvířete, zůstává tam po celý jeho život a může být využit k jeho identifikaci, pokud se někde zatoulá, nebo objeví v útulku. Tento způsob označování bývá často doporučován veterináři nebo odborníky na péči o domácí zvířata. Má to být především způsob, jak usnadnit návrat ztracených zvířat zpět k jejich majitelům.

Poslední výzkum ale ukazuje, že navzdory této proklamované užitečnosti mohou mikročipy u zvířat vyvolávat rakovinu Už více takových studií došlo ke zřejmé souvislosti mikročipování se zvýšeným výskytem rakoviny a zhoubných nádorů u myší a krys.

Veřejné odhalení této souvislosti rozvířilo široký zájem o otázkách bezpečnosti zavádění mikročipů u všech živých bytostí. Závěry příslušné studie vyvolaly natolik silnou odezvu a byly tak přesvědčivé, že Dr. Robert Benezra, který řídí program rakovinné biogenetiky na the Memorial Sloan-Kettering Cancer Center v New Yorku, o tom napsal toto: „Poté, co už znám tuto informaci, mě už nic na světě nepřiměje k tomu, abych si já nebo někdo můj blízký nechal implantovat takový čip do kůže.“

Studie, prováděná v roce 2001 došla ke zjištění, že u 1% myší, kterým byly implantovány mikročipy, došlo v jejich blízkém okolí ke vzniku rakovinových nádorů. V období od roku 1990 až 2007 bylo prováděno nejméně tucet studií, které většinou došly k závěrům, že mikročipy výrazně zvyšují riziko rakoviny v jejich blízkosti.

Už brzy budeme všichni mít „moderní elektronické tetování“

Všechny součásti čipů EES bývají vytvářeny z vlnitých komponent, které umožňují jejich natahování nebo zmačkání. Obsahují také energetické články, které využívají přenosu energie prostřednictvím elektromagnetického záření. Vlastní senzor bývá připevněn na vodorozpustné plastické podložce a je do kůže vpravován po obroušení vodním paprskem – odtud tedy pochází jeho přirovnávání k dočasnému tetování.

Nový snímač, který nyní začíná být implantován nemocničním pacientům, vypadá a také funguje obdobně jako tento mikročip – pouze je vytrvale označován jako „elektronické tetování“ - a to za účelem zdání neškodnosti, užitečnosti a dokonce i módnosti!

Invazivní aplikace mikročipů – jsou náklady odpovídající výhodám?

Vědci tvrdí, že mezi očekávané výhody čipů EES patří jejich schopnost zbavit se spousty drátů, přilepovaných snímačů a monitorů, které se využívají ke sledování životně důležitých orgánů pacientů. Jak se zdá, tyto tradiční podoby objemného vybavení a monitorů vyvolávají u pacientů především strach.

Vypadá to, že vědci jsou přesvědčeni o tom, že tyto nové mikročipy jsou dostatečně vyhovující k tomu, aby převážily potenciální rizika.

Během nedávných pokusů byly mikročipy připevňovány např. i na hrdlo dobrovolníků a jejich prostřednictvím byla detekována slova nahoru, dolů, vlevo, vpravo, jdi a zastav. Výzkumníci tyto funkce použili k ovládání jednoduché počítačové hry.

Je natolik výhodné zbavovat se ručně ovládaného vybavení a může to ospravedlnit aplikování elektronických snímačů pod kůži lidí? Měli byste důvěru, že takový mikročip bude pouze monitorovat vaše tělesné funkce a nezpůsobí vám přitom nějaké zdravotní ohrožení?

Budoucnost Ameriky: mikročipované zoombie

Vědci jsou přesvědčení, že tato nová technologie by mohla být využita k náhradě tradičních vodičů a kabelů, ale zní to až nápadně jako výmluva, která se používá k zakrývání skutečné pravdy: tato nová metoda mikročipování může být také cestou jak zajistit, aby takto byli označeni všichni a pak bude možné sledovat jejich pohyb i kondici. A pak už je jen krůček k tomu, aby každý měl čip povinně (třeba i jako „tetování“), jenž dokládá, že prošel vakcinací, zprostředkovává přístup k jeho zdravotním záznamům, dokládá jeho historii bankovního účtu nebo jeho platby sociálního pojištění...

A pokud by vláda měla oprávnění vyžadovat od Američanů, aby třeba ve svých mikročipech nosili záznamy o svém zaměstnání, úsporách nebo zdravotní dokumentaci, pak by mohlo být pouze otázkou času, než by takovéto čipy začaly být implantovány ve jménu „civilizační vymoženosti“ nebo „bezpečnosti.“ A podle nich to je přitom všechno prováděno pouze „pro naše vlastní dobro.“



 

Použité zdroje:
https://yedies.blogspot.com/2010/11/microchipping-humans-by-2017.html
https://www.bbc.co.uk/news/health-14489208
https://www.breitbart.com/article.php?
https://www.suite101.com/content/do-pet-microchips-cause-cancer-a127237



 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/033427_electronic_tattoos_microchipped.html)

—————

Zpět