Třeba jste tu náhodou,

ale říká se, že náhody neexistují. Tyto osobní stránky jsou vlastně jakýmsi úložištěm článků, které si střádám ve svém počítači. A protože mnoho z nich považuji za „nedostatkové zboží na českém internetu“, rozhodl jsem se zpřístupnit je touto formou. Nedělám to ale proto, že bych měl potřebu vystavovat se na odiv – odkazy na tyto stránky jsem nezaregistroval v žádném katalogu. Narazí na ně proto asi jen ti zvídavci, kteří brousí po internetu a vyhledávají informace ke konkrétním heslům.

 

Původních myšlenek je tu jen pomálu

Zjistil jsem, že psaní vlastních textů je pro mě dřina. Nikdy nejsem spokojen s výsledkem a věčně se vracím k dříve napsanému a dělám neustále korekce. Dát dohromady něco opravdu původního prostě pro mě není snadné. Zato jsem ale narazil na jiné autory, kteří dokáží napsat skutečně zajímavé texty. A byla by možná škoda, kdyby měly zapadnout. Abych si nepřipadal jako zloděj, nepřebírám (až na pár výjimek) články z českého internetu – naleznete tu především překlady z angličtiny a několik málo citátů z knížek.

 

Nedělám si iluze

Tento web asi většině lidí nebude připadat důvěryhodný a zřejmě jen málokdo dokáže pozorněji prostudovat jeho obsah plný poučování. Kdyby ale mohl pomoci třeba jen jedinému živáčkovi k nalezení odpovědi, kterou hledá, bude mít moje snaha svůj význam. Mám už ale zkušenosti, že lidé jsou jen těžko poučitelní. A díky tomuto náhledu jsem dal svým stránkám název – házení hrachu na zeď je sice neperspektivní činností, ale na druhou stranu by mohlo být občas i zábavné. A mě osobně na něm baví jak překládání z angličtiny, tak i tvorba internetových stránek. Věnuji se tomu ovšem hlavně kvůli sobě – abych si udělal sám jasno a trochu na sobě pracoval. Protože především tím, že dokážeme změnit sami sebe, můžeme měnit svět kolem nás (to samozřejmě není z mé hlavy – celý citát jsem vložil do rubriky MOUDROSTI jako první v pořadí).

 

Pokud budete mít neodolatelné nutkání mi něco sdělit

Ponechal jsem v menu volbu VZKAZY, s jejíž pomocí mi můžete odesílat maily. Zatím nevím, co mě čeká, budu se však snažit komunikovat s každým, kdo se ozve a požádá o odpověď. (Jsem ale dost vnímavý na negativní emoce, takže se může stát, že tato možnost časem zmizí.)

 

 

Abyste čas strávený čtením tohoto webu nepokládali za ztracený, to vám přeje

autor stránek hrst.webnode.cz

 

(Psáno v březnu 2011)